SKÁaRO


Slovenský klub ázijských a ruských ovčiakov

Výzva solidarity!

Vážení členovia, aziatkári, psíčkari,

mnohí ste už zachytili správu o tragickom požiari, ktorý mladej rodine zobral strechu nad hlavou a obral ich o všetko - o osobné veci, doklady, peniaze, šatstvo, proste o všetko, život si zachránili útekom z horiaceho domu. Mladá mamička sa po záchrane detí však vrátila do plameňov ešte raz a z horiaceho domu vyniesla ešte šesť živých bytostí - párdňové šteniatka stredoázijského ovčiaka a ich maminku. Áno, táto tragédia postihla jedných z nás - Zacharovcov, majiteľov chovateľskej stanice Čarovný dvor.

Dovolím si povedať za celú aziatkársku obec, že hlboko súcitime so Zacharovcami a sme pyšní na chrabrosť a odvahu pani Zacharovej, s ktorou zachránila sučku so šteniatkami z horiaceho domu. Uvedomujeme si, že sa majitelia chovateľskej stanice Čarovný dvor ocitli v existenčnej tiesni a rozhodli sme sa ako klub pomôcť finančne - poukázaním sumy 1000 EUR na transparentný účet a aj uverejnením tejto výzvy: Prosíme, kto môžete, pomôžte, v takejto situácii pomôže každé jedno euro či mech granuliek; číslo transparentného účtu:
SK54 0900 0000 0051 8714 9691

Ďakujeme!
Výbor SKÁaRO

TV reportáž nájdete na JOJke:

Andrea Miková TV JOJ:
Zacharovci …mladá rodina, ktorá žije v obci Ladce na farme, kde majú 80 zvierat. Kone, somárikov, kravičky, kozy, ovečky, psov, mačky, husi, zajkov, prasiatka, ale… z nedele na pondelok prišli o mobilný dom pri požiari, oheň im spálil desať rokov spomienok, zhorelo oblečenie, peniaze, rodné listy ich a aj ich detí. Nikol Zacharová zo zadymeného domu vyniesla Nikolku (4r) aj Jožka(2,5r) deťom stihla dať bundy, no topánočky už nie. A neuveriteľná odvaha sa v nej nazbierala a vrátila sa aj pre zvieratá
  </div>
 </div>
</div>

<hr>

<footer>
 <div class=