SKÁaRO


Slovenský klub ázijských a ruských ovčiakov

Double CAO weekend SKÁaRO 20.-21.4.2024

Vážení účastníci nášho Double CAO Weekendu SKÁaRO,

Rušná výstavná dvojdňovka je za nami a mne ako riaditeľke výstavy pripadla milá povinnosť povedať pár slov a zhodnotiť jej priebeh. V prvom rade sa chcem poďakovať všetkým vystavovateľom, že prišli a predviedli svojich zverencov, že si toľkí z Vás prišli zasúťažiť, vytvorili ste tým zdravé konkurenčné prostredie v kruhoch, lebo čím väčšia je konkurencia, tým väčšiu radosť z výhry má víťaz. Dúfam, že sa Vám výstava páčila, že ste strávili pekný výstavný víkend, že sa Vám páčili upomienkové plakety a rády, chystali sme ich pre Vás s radosťou a pýchou.

Poďakovať chcem aj našim štyrom váženým rozhodcom za detailné posudky a nezaujatosť pri posudzovaní. Som hrdá na fakt, že sa nám na náš Double CAO Weekend podarilo obsadiť všetky štyri miesta rozhodcov odborníkmi, ktorí reálne stredoaziatov dlhé roky vlastnia, chovajú a milujú, poznajú ich povahové špecifiká i rozmanitosť typov a tieto vedomosti nepochádzajú z atlasu plemien, ale predovšetkým z osobného, hlbokého poznania a dlhoročného života s aziatmi. Ich posudky i dobré rady majiteľom predvádzaných psov pri posudzovaní sú iste prínosom pre tých, čo chcú vedieť a učiť sa viac o plemene.

Poďakovanie patrí aj nášmu fotografovi pánovi Martinovi Odráškovi, nemôžem sa dočkať fotiek z výstavy, už tých prvých pár, čo nám dnes poslal dáva tušiť, že budú zase skvelé – zajtra idem po fotky zo soboty a začnem ich postupne pridávať na klubový web I sem na funpage.

Za mňa chcem veľmi pekne poďakovať organizačnému tímu výstavy a personálu v kruhoch a vo výstavnej kancelárii - bola to hektika, miestami peklo a vy ste to všetko zvládli s fortieľom a profesionalitou, bolo mi radosťou a cťou spolupracovať s tak schopným a súdržným tímom šikovných ľudí. Zuzka, Sonička, Edina, Laura, Hanka, Peťo, Rasťo, hlboká poklona a obdiv za vaše nasadenie a tempo, v ktorom ste dokázali makať celý víkend od rána do večera, ste skvelí, ďakujem! V neposlednom rade chalani Peťo, Gabo, ďakujem za perfektne zvládnutú logistiku MTZ výstavy a Rasťo ďakujem za tísíc a jednu vec, ktoré si za pochodu zariadil a vybavil a zabezpečil pre úspešné konanie nášho Double CAO Weekendu.

Ďakujem každému, kto priložil ruku k dielu  pomohol nám v piatok večer postaviť stany a pripraviť kruhy, i tým, ktorí nám v nedeľu večer pomohli pobaliť a upratať areál, vážime si Vašu pomoc.

Na záver si dovolím jednu trošku akademickú, trošku matematickú otázku: Do kruhu nastúpi 17 vystavovateľov. Rozhodca určí poradie štyroch najlepších psov. Koľko vystavovateľov bude spokojných?

Odpoveď je JEDEN. Na našu dvojdňovku sme mali prihlásených celkovo 247 súťažiacich, nie je možné udeliť 247x BOB. Rovnako nie je možné očakávať, že víťaz sa bude páčiť všetkým do jedného. Každý máme u psov svoj obľúbený typ hlavy, farbu srsti, typ postavy, to je normálne. Napriek týmto odlišnostiam sú to však všetko aziati, predstavitelia úžasného, starobylého a výnimočného plemena, ktoré nás všetkých spája do veľkej famílie obdivovateľov a milovníkov stredoázijských ovčiakov. Berte prosím víťazstvá a umiestnenia športovo, Vášmu psovi aj tak nerobí radosť zlatý pohár, robí mu radosť to, že s ním strávite deň :)

Bolo mi potešením, dúfam, že sa opäť uvidíme na klubovej výstave v septembri.
JM